Jdi na obsah Jdi na menu
 

Canzona v Bayreuthu

Canzona vyrazila za sousedy, aneb jak jsme byli tři dny v Bayreuthu

1. - 3. 10. 2010 

O této akci jsme věděli již několik měsíců dopředu. Těšili jsme se na nové zážitky, zkušenosti a nanové lidi. Nikdo z nás si myslím nebyl tak nadšený, jako jsme všichni teď, několik dní poté. Zážitky jsem sepsala myslím nejen za sebe, ale i za ostatní členky sboru.

V pátek 1.10.2010 jsme měli ředitelské volno, takže jsme se mohli ráno v klidu připravit na odjezd Chebu, který byl stanoven na 12 hodin. Třikrát jsme přestupovali a v pořádku, živí a zdraví jsme dojeli na nádraží v Bayreuthu, kde jsme čekali na autobus, který nás zavezl do místa (skoro) všeho dění, Mládežnické ubytovny v Bayreuthu (Jugenherberge Bayreuth). Tam se nám představili ti, co akci organizují. Celý tým mi připadal sympatický a už od příjezdu jsem věděla, že na tento výlet dlouho nezapomenu.Poté jsme si byli obhlédnout zařízení patra, na kterém jsme bydleli. Trošku mě zarazilo, že na tom patře byla jen jedna sprcha a dva záchody. Pokoj, který jsme s holkama obývaly, nebyl nijak veliký, ale přesto to vypadalo pěkně. Zábava byla už u povlékání, o záchvaty smíchu vážně nebyla nouze. Seznamování s německými sbory probíhalo mírně hravou formou, s balónky, na které jsme psali naše jméno, oblíbenou barvu a koníček. Bylo to fajn . Následovala večeře. Hned první den byla na programu několikahodinová zkouška. Zkoušku vedli sympatičtí sbormistři a okouzlili nás už po první zkoušce. Výběr 6 písní, které jsme zpívali, byl poměrně pestrý a každá píseň  byla zvolena velmi dobře. Sice jsme (hlavně my z Canzony) měly občas problémy s němčinou, ale nakonec to nějak dopadlo. Největší bitva byla po zkoušce (jak neobvyklé) o tu jednu jedinou sprchu, co byla na patře. Nakonec se první den vyvedl a my byli zvědaví na dny další, protože nás čekala  dvě vystoupení.

V sobotu jsme vstávaly brzo, abychom „zabraly“ koupelnu a stihly snídani. Obojí se povedlo (naštěstí). Následovala další několikahodinová zkouška, oběd a odjezd na první krátké vystoupeníčko. Tam jsme odzpívali pouze dvě písničky a jeli jsme o dům dál, do Schwarzenbachu, kde jsme absolvovali generálku a následně koncert. Atmosféra byla skvělá,a i když nám bylo v sále vedro, tak jsme si to užívali a měli jsme radost, že se náš výkon  německým posluchačům  líbí.

Za Canzonu - Ngo Ngoc Anh (Anička)

 
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografie


Kontakt

Sbor Canzona

Gymnázium Cheb - Karlovarský kraj
Nerudova 7
350 02 Cheb
Web: www. gymcheb. cz
Vedoucí sboru: Mgr. Marie Opekarová
Zkoušky: Každou středu od 14:30

354 413 840